توضیح درباره حمله به آرامگاه فردوسی – تدریس خصوصی

خبرگزاری ایلنا: مکرمی‌فر (مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی) گفت: عکس‌هایی که منتشر شده مربوط به مقبره‌الشعراست که بیرون از آرامگاه قرار دارد
حمله با نارنجک دستی به آرامگاه فردوسی

توضیح درباره حمله به آرامگاه فردوسی

وی افزود: خبری که امروز دست به دست گشته، همان خبری است که چندی پیش منتشر شد و خبر تازه‌ای نیست. درواقع آخرین مرحله پاکسازی ما مربوط به دو روز پیش است و دیگر بعد از آن، موردی شناسایی نشده است.

ابوالفضل مکرمی‌فر گفت: در مجموعه کودکانی بودند که هر شب ترقه‌بازی می‌کردند. ما آنجا را در حدود ۱۰ بار تا به حال پاکسازی کرده‌ایم و عامل اصلی آن که فرد بزرگسالی بود را بازداشت کرده‌ایم و بعد از آن این ترقه‌بازی‌ها کاهش پیدا کرد.

خبرگزاری ایلنا: مکرمی‌فر (مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی) گفت: عکس‌هایی که منتشر شده مربوط به مقبره‌الشعراست که بیرون از آرامگاه قرار دارد. این سنگ‌ها اصلاً میراثی نیستند و همه سنگ مرمر جدید است. موادی هم که این بچه‌ها استفاده می‌کردند ترقه بوده نه نارنجک دست‌ساز.

مدیرکل میراث خراسان رضوی در پایان گفت: این اتفاق در بیرون از آرامگاه فردوسی رخ داده و اصلاً ربطی به کتیبه‌های آرامگاه فردوسی ندارد. عکس‌هایی هم که منتشر شده مربوط به مقبره‌الشعراست که بیرون از آرامگاه قرار دارد. این سنگ‌ها نماد مقبره‌الشعراست که اصلاً میراثی نیستند و همه سنگ مرمر جدید است. تمام سنگ‌ها پاکسازی شده‌اند و مشکلی ندارند و موادی هم که این بچه‌ها استفاده می‌کردند ترقه بوده نه نارنجک دست‌ساز.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *